Zimno Ciepły

Informacje w zasigu ręki

Sprytne zabawki

Sprytne zabawki powinny cechować się jedną zasadniczą misją – powinny dostarczać dzieciom takich narzędzi, które rozwiną je na wielu płaszczyznach, a przy okazji dostarczą wielogodzinnej zabawy.
Pojęcie sprytnych zabawek można rozpatrywać na wielu polach. Dla niektórych z nas sprytne zabawki będą takimi, które wymagać będą od dzieci, a nawet niektórych dorosłych dużego sprytu, żeby dany gadżet okiełznać, dla innych użytkowników – zabawka sprytna będzie taką, która pozwoli równocześnie na rozwój naszego malucha i kreatywną twórczość.
Sprytne zabawki to przede wszystkim te, które pozwalają na sprytną i pozbawioną nudy zabawę. Każdy maluch z nawet najmniejszego drobiazgu zorganizuje sobie narzędzi do zabawy, ale jako rodzice powinniśmy zadbać o to, aby zabawa wiązała się z czymś więcej. Pomysłowe i twórcze zabawki rozwiną w naszym maluchu zdolności manualne, a także wizję koncepcyjnego myślenia.
Najlepszymi w tym wypadku zabawkami okażą się te, które zawierają wiele elementów, a z ich połączenia powstają unikatowe rzeczy – w końcu każda kreatywna rzecz jest jedyna w swoim rodzaju. Spryt naszego dziecka sprawi, że nawet bez pomocy instrukcji obsługi będzie w stanie zbudować, skonstruować coś, co wprawi w zachwyt każdego dorosłego.